You are not connected. Please login or register

Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci.

Go down  Message [Page 1 of 1]

Cordios

Cordios
Aby troszkę pomóc nowym graczom pozwolę sobie krótko scharakteryzować 8 głównych klas.

W Lineage 2 można spotkać się z ponad trzydziestoma klasami postaci jednak można je podzielić na 8 charakterystycznych grup. Są to:


  1. Warrior - klasy specjalizujące się w walce w zwarciu. Zazwyczaj noszą ciężkie pancerze lecz zdarzają się tacy, którzy preferują lekkie. Ich zadaniem jest zadawanie dużych obrażeń fizycznych. W przypadku braku "tanka" w drużynie mogą pokusić się o przejęcie tej roli. Do tej grupy należą: Warlord, Gladiator, Warsmith, Destroyer, Tyrant, Berserker.

  2. Tank - Walczy w zwarciu, nosi ciężkie pancerze i tarcze. Tanka cechuje bardzo duża wytrzymałość na obrażenia zarówno fizyczne jak i magiczne. Rolą tanka w party jest przejmowanie na siebie obrażeń przeciwników tak aby Healer mógł się skupić na leczeniu tylko jednej osoby a reszta drużyny mogła spokojnie atakować bez obawy no własne bezpieczeństwo. tank jest postacią kluczową przy formowaniu drużyny na Raid. Do tej grupy należą: Paladin, Dark Avenger, Temple Knight, Shillien Knight.

  3. Rouge - Walczy w zwarciu, nosi lekkie zbroje, używa sztyletów jako broni. Jest to postać, która polega przede wszystkim na trafieniach krytycznych. W walce często wykorzystuje element zaskoczenia. Atakując plecy przeciwnika osiąga dużo większy dps (damage per second) niż przy ataku frontalnym. W pvp jest dokonały do szybkiego zdejmowania magów i healerów. Wadą klasową jest niska wytrzymałość na obrażenia. Do tej grupy należą: Treasure Hunter, Plains Walker, Abyss Walker, Bounty Hunter.

  4. Archer - Walczy z dystansu, nosi lekkie zbroje, jako broni używa łuku bądź kuszy. Postać zadająca kolosalne obrażenia fizyczne. Prędkość ataku jest stosunkowo niska jednak rekompensuje ją bardzo duży zasięg ataku i wysoka szansa na trafienia krytyczne a na wysokim poziomie też celność. Postać bardzo przydatna na mass pvp, może efektywnie zdejmować wrogich magów i healerów nie narażając się za bardzo na atak przeciwnika. Stosunkowo mało skuteczny w walce z Tankiem. Do tej grupy należą: Hawkeye, Silver Ranger, Phantom Ranger, Arbalester.

  5. Healer - Nosi szaty (robe) bądź zbroje lekkie. Jako broń zazwyczaj wybiera różdżki i magiczne kije. Jego zadaniem w drużynie jest głównie leczenie ran otrzymanych przez członków drużyny, zdejmowanie klątw i wskrzeszanie. Zdolności ofensywne są ograniczone w porównaniu z innymi klasami, odporność na obrażenia też nie jest zdumiewająca ale obje te wady są skutecznie rekompensowane przez umiejętność leczenia samego siebie. Healer jest ciężki do zabicia póki ma możliwość rzucania zaklęć. Postacią której healer szczególnie się lęka jest Rouge. Uzdrowiciel jest postacią kluczową przy formowaniu drużyny na Raid. Do tej grupy należą: Bishop, Elven Elder, Shillien Elder.

  6. Enchanter - Jest to najbardziej zróżnicowana grupa postaci. Specjalizacje u użyciu broni i zbroi, zdolności ofensywne i defensywne są u każdej z klas inne. Ogólnym zadaniem enchantera jest wzmacnianie różnorakich statystyk członków drużyny w taki sposób by byli bardziej efektywni w walce. Grupę tą można podzielić na 2 podgrupy: Bufferzy - są to postacie dysponujące aurami o długotrwałym efekcie (zwykle 20min i więcej). Należą tu klasy magiczne: Prophet, Warcryer, Overlord. Drugą podgrupą są "dancerzy i singerzy" (bardzo brzydkie upolszczenie, przepraszam Sad), ich aury są krótkotrwałe (2 min) co jednak nie oznacza, że są gorsze. Do tej podgrupy zaliczamy klasy niemagiczne takie jak: Sword Singer, Bladedancer. W każdym raidzie powinni brać udział zarówno bufferzy jak i dancerzy. Do Enchanterów zaliczany jest jeszcze Inspector ale nie wiem prawie nic na tego temat, nie potrafię go sklasyfikować. Jest to klasa prestiżowa możliwa do wybrania jako subklasa dla Kamaeli.

  7. Wizard - Tak zwani "nukerzy" Ubierają się "Robe" a jako broni używają różdżek lub magicznych lasek. Atakują z dystansu ale ich zasięg nie jest tak duży jak u archerów. Ich zadaniem jest zadawanie dużych obrażeń magicznych w pvp mają takie zadanie jak archerzy ale są mniej wytrzymali. Należą tu :Sorcerer, Necromancer, Spellsinger, Spellhowler, Soul Breaker. Soul Breaker jest specyficznym wizardem, właściwie jest to hybryda Wizarda i Rouge'a używająca rapieru oraz lekkich pancerzy. Jest to jedna z nielicznych klas czująca się dobrze w walce w zwarciu jak i na dystans. W walce w zwarciu opiera swe ataki na trafieniach krytycznych. Warto wspomnieć, że rapier ulepszony przynajmniej w stopniu +4 przy trafieniu krytycznym ma szansę na rzucenie kilkusekundowego buffa na całą drużynę niwelującego koszt skili (mana).

  8. Summoner - Pełna dowolność w wyborze broni ale w pvp polecam magiczną różdżkę z SA Acumen. Nosi Robe i lekkie pancerze. jest to postać świetnie radząca sobie samotnie w większości lokacji przystosowanych do gry w drużynie. Bardzo uniwersalny w pvp. Jednak jego przydatność dla druzyny jest raczej ograniczona. W walce sam nie brudzi sobie rąk, wysyła swoje sługi, które różnią się w zależności od klasy postaci. Phantom Summoner włada demonami, Elemental Summoner jednorożcami natomiast Warock włada em... Kotkami, wyglądającymi jak by były wykonane z pluszu... Dla summonera przywołaniec gra rolę tanka oraz dd natomiast summoner w walce zajmuje się głównie leczeniem, buffowaniem i uciekaniem przed wrogiem co wbrew pozorom okazuje się zadziwiająco skuteczną taktyką w pvp.


Szczegółowe informacje na temat wielu elementów gry można znaleźć na >>>TEJ<<< polskiej stronie.

(Edit)
Na specjalne życzenie Lidera klanu
Klasa prestiżowa na paladynów, których nicki zaczynają się na "G"
Pie Thrower - klasa specjalizująca się w debuffowaniu przeciwników. Jego specjalny atak to "rzut plackiem" - Mistrz placków rzuca plackiem pod nogi przeciwnika co powoduje przylepienie się przeciwnika do ziemi.Last edited by Cordios on Fri Feb 17, 2012 6:00 pm; edited 2 times in total

Gryphonheart

Gryphonheart
Guildmaster
Guildmaster
Zapomniałeś o klasie "mistrz placków" tudzież "placek thrower"

____________________
Już dopisałem, dziękuję.
Pozdrawiam, Cordios.


_________________
Order of Crimson Guildmaster

GryphonDeLayos - Bloodlust Warrior - lvl80
ArkeliaDeLayos - Divine Priest - lvl80


Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. Gryphonheart

Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. HorusDeLayos
http://order.forumotion.com

Zelgadis vel Pandaman

Zelgadis vel Pandaman
Ale po co ma pisać o klasie która jest zarezerwowana tylko dla Naczelnego Placka czyli Ciebie?

Gryphonheart

Gryphonheart
Guildmaster
Guildmaster
haha Very Happy


_________________
Order of Crimson Guildmaster

GryphonDeLayos - Bloodlust Warrior - lvl80
ArkeliaDeLayos - Divine Priest - lvl80


Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. Gryphonheart

Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. HorusDeLayos
http://order.forumotion.com

Gryphonheart

Gryphonheart
Guildmaster
Guildmaster
ah i jeszcze jedno Razz czesc Zelku :-*


_________________
Order of Crimson Guildmaster

GryphonDeLayos - Bloodlust Warrior - lvl80
ArkeliaDeLayos - Divine Priest - lvl80


Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. Gryphonheart

Podstawowa charakterystyka głównych grup klas postaci. HorusDeLayos
http://order.forumotion.com

Cordios

Cordios
Biorąc pod uwagę to, że Gryf wie gdzie mieszkam, postanowiłem spełnić jego prośbę i napisałem o tej klasie drobniejszym druczkiem. Dziękuję Zeluniu, że troszczysz się o mnie.

Sponsored content


Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum