Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

postawienie serwera l2 - potrzebna instrukcja

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Spawacz_

Spawacz_

Witam. Kiedy¶ za dobrych (dla niektórych) starych czasów, my¶la³em nad postawieniem serwera l2. By³o to mniejwiêcej w okresie jak OOC bawi³o siê na RF. Nawet kto¶ z klanu postawi³ taki serwer sam dla siebie i by³ z niego bardzo zadowolony. Dobra koñczê pier.....doliæ  bo zaraz nikt tego nie przeczyta.

Któtko i na temat.

Potrzebujê instrukcji jak postawiæ serwer l2, to co znalaz³em w sieci jest albo przeterminowane, albo niekompletne. Chodzi mi o instrukcjê co i jak z tym serwerem zrobiæ na linuxie (Debian).
Serwer chce postawiæ sam dla samego siebie, a pozatym chcia³bym siê czego¶ nauczyæ.

Wiem ¿e w klanie s± kumate osoby, dla których postawienie serwerka to kwestia kilku minut.

Proszê o pomoc. Pozdrawiam Spawacz

oradin

oradin

z tego co wiem to SirKenny bawi³ siê w to. Napisz na facebooku do niego.

Spawacz_

Spawacz_

A masz do niego jakie¶ namiary ??

Sir_Kenny

Sir_Kenny

Hejka ³obuzy.
Nie bêdê siê rozpisywa³, bo piszê z telefonu. Niestety mojego kompa szlag trafi³ i teraz tylko raz w tygodniu mam dostêp do laptopa. Koniec pierdzielenia, przejd¼my do rzeczy.
Serwery stawia³em najczê¶ciej na javie i tylko na windowsach. Raz stawia³em na mieszance l2 off z jav±, ale z tego co pamiêtam to ta mieszanka sprawia³a najwiêcej problemów przy stawianiu, ale za to l¿ejsze przy administrowaniu (wiêcej dostêpnych programów do zarz±dzania serwem). L2j jest naj³atwiejsza do postawienia, ale te¿ najbardziej zbugowana ze wszystkich. Dodatkowo naj³atwiej j± zdobyæ. Lepsze wersje s± trudne do zdobycia.

Jak bêdê mia³ kompa na weekend, to mo¿e co¶ wiêcej napiszê.

Spawacz_

Spawacz_

Siemanko. Problem rozwi±zany. Pies by³ pogrzebany w folderze systemowym, ale uda³o siê znale¼æ ca³y system akurat pod moj± kronikê (z patchowany) i po podmianie wszystko ruszy³o. Jak na razie spisuje wszystko na kartkê i mo¿e zamieszczê mini poradnik na wszelki wypadek jak bym zapomnia³ wraz z plikami co i jak.

Sir_Kenny

Sir_Kenny

Klienta nie musisz mieæ zpatchowanego. Mo¿esz nawet graæ na oryginalnym kliencie, ale wtedy trzeba zmodyfikowaæ plik hosts (dotyczy Windowsa). Poza tym obecna konfiguracja któr± masz pozwoli tylko tobie na grê i nikt inny nie bêdzie móg³ do³±czyæ do gry Jakby¶ chcia³.

Przy okazjI póki pamiêtam... To ¿e masz klienta dla przyk³adu Freya, nie oznacza wcale, ¿e go odpalisz na serwerze Freya. Dany klient dzia³a tylko z danymi rewizjami i trzeba wiedzieæ jaki klient jakie rewizje obs³uguje i vice versa. Serwer te¿ obs³uguje dane rewizje i trzeba je dopasowaæ, bo mo¿e byæ przypadek, ¿e klienta Freyi nie odpalisz na serwerze Freya.

Edit: Têskniê trochê za starymi dobrymi czasami. Fajnie by³oby znowu pograæ z tak± ekip± razem. Smile

Spawacz_

Spawacz_

Temat z hostem przerabia³em i to nic nie dawa³o, ca³y czas wyskakiwa³ problem z Gameguardem. 
A chcia³em nauczyæ siê stawiaæ serwer tylko po to ¿e jak pojadê na kontrakt i znowu trafiê na tak zajebist± ekipê to chcia³bym z kim¶ trochê poexpiæ tak 4fun. A poza tym chcia³em zwiedziæ kilka miejsc i zobaczyæ jak "zabawa" wygl±da od strony CLa.

Odno¶nie grania Smile Kenny po prostu jeste¶my ju¿ za duzi aby biegaæ ma³ymi ludzikami, je¼dziæ na wilkach i smokach i zabijaæ jakie¶ potwory z których wysypuje siê kasa i jakie¶ itemy. Niestety taka jest kolej rzeczy. Nawet gdyby kto¶ z nas zafundowa³ i op³aca³ serwer który by³by "idealny" to nie wiem jak du¿o starej gwardii z ooc by na nim gra³o. Tym bardziej jak by by³o wiadomo ¿e jeden z nas to GM to na pewno ooc nie biega³o by w commonach do 70+ i z sprzêtem zrobionym na 0, ale czy wtedy by³a by frajda z gry?? Raczej nie .

Sir_Kenny

Sir_Kenny

Ja ju¿ mia³em okazjê w ¿yciu zastêpowaæ CLa, ale niestety nie byæ nim "pe³n± gêb±". W sumie nigdy mi nie zale¿a³o, bo dobrze wiem jaki to ciê¿ki kawa³ chleba, aby klan normalnie funkcjonowa³ i siê nie rozpad³. Za to, co dla mnie wa¿niejsze, to mia³em okazjê byæ GMem na normalnym serwerze, ale niestety serwerz wytrzyma³ oko³o pó³tora roku. Ale cieszê siê, ¿e mog³em co¶ takiego do¶wiadczyæ. Ró¿nica miêdzy postawieniem serwera dla siebie i znajomych 4fun, a zarz±dzanie normalnym serwerem jest kolosalna. Mi³o wspominam ten czas.

Odno¶nie grania, to chyba faktycznie jeste¶my ju¿ za starzy na to. Teraz mam ¿onê, dwójkê dzieci i ciê¿ko by³oby wygospodarowaæ czas na grê. Za to mo¿e da³bym radê tylko GMowaæ.

Spawacz_

Spawacz_

Jak dzieci ma³e to poczekasz 10-15 lat i poka¿esz im co to jest L2. Stworzysz im postaæ i bêd± Ci j± expiæ na zmiane, a jak bêdziesz mia³ rozgarniête dzieciaki to zrobisz z nimi ma³e pt.
¯artujê w tym momencie. Dzieciaków nie ma co uczyæ grania w L2 ani w ¿adne takie gry bo to przekleñstwo.

Sir_Kenny

Sir_Kenny

No dok³adnie. Czasami chcia³bym pograæ w L2, bo bardzo mi³o wspominam ten czas, ale za to jest to cholerny z³odziej czasu.

Spawacz_

Spawacz_

Dok³adnie. Smile Z³odziej czasu którego czasami trudno opanowaæ.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum